Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Awantura na KUL w programie \"Uwaga\" w TVN (wideo)

Utworzony przez Gość, 8 listopada 2012 r. o 17:02 Powrót do artykułu
Jeśli takie wydarzenia mają miejsce na task renomowanej uczelni z korzeniami katolickimi to gdzie jest tam zagrzebany dekalok. Czy władze uczelni takie stereotypy wpajają młodym ludziom - studentom. Zgroza - gdzie w dizisiejszym świecie szukać szacunku dla drugiego człowieka? Tylko modlitwa jest panaceum na takie zdziczenie narodu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja córka - absolwentka prawa UMCS studiowała filologię romańską na KUL jako drugi kierunek. Po roku zrezygnowała, już po kilku tygodniach zajęć na KUL doszła do wniosku, mając porównanie, że zachowanie niektórych prowadzących - zwłaszcza jednej pani mgr jest żenujące (miała na uwadze sposób, traktowania studentów, docinki nie na miejscu). Próbowała kilka razy powiadomić o tym Dziekana, ale po kilku próbach (nieobecność Dz. w dniach przyjęć studentów) zrezygnowała. Zrezygnowała też z dalszego studiowania na KUL. Języka uczy się dalej, ale już w innej szkole...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tia napisał:
Rozumiem,ze wiekszosc komentarzy pochodzi od studentow,ktorzy mieli gdzies studia i doznali krzywdy nie zaliczenia jakiegos egzaminu bo sie tlukom nauczyc nie chcialo...
Nie wiem jak reszta ... studiowałem na KUL miałem zajęcia z profesorem Konefałem...zaliczyłem ...jako wykładowca nie jest ani gorszy ani lepszy od innych...ale jako człowiek ...jest malutki nam np kazał kupić popełniona prez siebie książkę Ojca Prokopa...bo rzekomo mial zadawac z niej pytania na zaliczeniu...więc kupiłem ..jak większość z grupy...trzeba przyznac że sprytny sposób na zwiększenie sprzedaży gniota własnej produkcji ale czy do końca w porządku??? dzis się z tego smieje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapytajcie się ile dostała P. Karolina Pieczykolan za wystąpienie w TV i jakie mocne powiązania ma z p. Bober.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapytajcie się ile dostała P. Karolina Pieczykolan za wystąpienie w TV i jakie mocne powiązania ma z p. Bober.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta uczelnia od dawna nie uznaje żadnych standardów. Profesor, który jest zwykłym chamem zostaje, a ambitna dziewczyna zostaje zwolniona. Może przerosła wiedzą marnego profesora. Co takiego KUL mu zawdzięcza, że tak bo bronią. A może się go boją. Wstyd na całą Polskę!!! Sama jestem nauczycielem akademickim, ale jak widać na uczelni o wyższych międzyludzkich standardach. Głęboko współzuję i trzymam kciuki za Panią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sfdf napisał:
z innej beczki,choć uwazam sprawę za bulwersującą.Co robi absolwent teologii na wydziale nauk humanistycznych.dr marcin paluch nie mógł dostać zajęc a ktoś po teologii dostaje zajęcia na historii.Druga sprawa to politka kadrowa uczelni.księża którzy nie zrobią tytułów są przesówani do encyklopedii katolickiej z ktorej ciągną kasę unijną a świeckich się wyrzuca.Sławetny przykład z architektury krajobrazu.w wypadku ginie prof janecki a jego pracownicy dr trzaskowska,borkowski,renda,sobczak sa zwolnieni pocztowo z pracy.Nieważne ,że są dobrze oceniani.Nie ma kto ich poprzeć .niewazne,że nia mają gdzie dokończyć prac,bo uczelnia tego nie zapewnia.Nie przynieśli w zębach tytułów,i zostali zwolnieni.wstyd
Naprawdę zostali zwolnieni? Przecież to byli świetni dydaktycy! Ćwiczenia z dr Trzaskowską i dr Borkowskim należały do jednych z lepszych!!! Ale tak to jest. Wprowadzają naukowców z Warszawy, Wrocławia, a dla rdzennych nie ma na KULu miejsca. Przynajmniej na AK...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sfdf napisał:
z innej beczki,choć uwazam sprawę za bulwersującą.Co robi absolwent teologii na wydziale nauk humanistycznych.dr marcin paluch nie mógł dostać zajęc a ktoś po teologii dostaje zajęcia na historii.Druga sprawa to politka kadrowa uczelni.księża którzy nie zrobią tytułów są przesówani do encyklopedii katolickiej z ktorej ciągną kasę unijną a świeckich się wyrzuca.Sławetny przykład z architektury krajobrazu.w wypadku ginie prof janecki a jego pracownicy dr trzaskowska,borkowski,renda,sobczak sa zwolnieni pocztowo z pracy.Nieważne ,że są dobrze oceniani.Nie ma kto ich poprzeć .niewazne,że nia mają gdzie dokończyć prac,bo uczelnia tego nie zapewnia.Nie przynieśli w zębach tytułów,i zostali zwolnieni.wstyd
Naprawdę zostali zwolnieni? Przecież to byli świetni dydaktycy! Ćwiczenia z dr Trzaskowską i dr Borkowskim należały do jednych z lepszych!!! Ale tak to jest. Wprowadzają naukowców z Warszawy, Wrocławia, a dla rdzennych nie ma na KULu miejsca. Przynajmniej na AK...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bronią K. bo ma haki na władze uczelni, instytutu, a to powie, że ten palgiatował, a ten był kapusiem, a ten molestował, a ten chodzi pijany po uczelni, a ten to pedał itp. A Pani naruszyła mafijny system. Życzę tej uczelni wszystkiego najgorszego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Michał napisał:
Zapytajcie się ile dostała P. Karolina Pieczykolan za wystąpienie w TV i jakie mocne powiązania ma z p. Bober.
ile?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Yunnan napisał:
Panie Profesorze.... niech się Pan zajmie w końcu jakąś pracą.
Niestety - pudło! Choc po studiach (ale nie na KUL-u), pozostałem przy skromnym tytule magistra. Dla takich jak ty "mędrków" wszyscy mający inne zdanie będą z góry posądzani o przynależnośc do "wrażej" grupy. Tylko rozsądek gdzieś sobie poszedł i chyba długo trzeba będzie go szukac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta panie nie jest oskarżona, jeje nazwisko pojawia się w materiale TVN, więc dlaczego powtarzają Państwo w artykule "Sabina B."? Dziennikarstwo z górnej półki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pochylono się nad bidulą, że taka ambitna i pracowita i habilitacja tuz tuz. szkoda, że pan "redachtor" zapomniał dodać, że w zeszłym miesiącu przepadła jej habilitacja - 3 negatywne recenzje, co można przeczytac na stronie ck. Nie popieram zachowania KOnefała, małomówność prorektorów mnie rozczarowała, ale nie mogę powiedzieć, że reportaz byl rzetelny. prawda pewnieleży po środku, ale gdzieżby tvn jej szukał...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dawna studentka napisał:
Naprawdę zostali zwolnieni? Przecież to byli świetni dydaktycy! Ćwiczenia z dr Trzaskowską i dr Borkowskim należały do jednych z lepszych!!! Ale tak to jest. Wprowadzają naukowców z Warszawy, Wrocławia, a dla rdzennych nie ma na KULu miejsca. Przynajmniej na AK...
to sprawa sprzed lat zatrudnili ich ponownie na innych stanowiskach. Bulwersujące jest co innego ,wysyłanie pocztą zwolnień.nikt nie rozmawia z pracownikiem,dlaczego nie zrobił w terminie tytułu,może wina nie leży tylko i wyłącznie po stronie pracownika.Trzeba mieć publikacje a uczelnia nie chce za nie zapłacić.I koło się zamyka.W tym roku też była afera z wysyłaniem tych zwolnień.Wysłali za późno.Przecież jest tylu rektorów,że mozna spotkać się z pracownikiem i mu podziekować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TKL napisał:
Piszesz rzeczy ogólne, ale nie znasz problemu. K a ż d y absolwent nie tylko Wydz. Teologii, ale np. prawa, ekonomii, a nawet matemtyki może u z y s k a ć stopień doktora historii. I odwrotnie - także. Musi byc tylko magistrem.
Nie ogólne tylko konkretne.Na tym przykładzie skoro jednostką nadającą był wydział teologii ,to chyba jest absolwentem tego wydziału a to zostało zarzucone jako bzdura. oczywiście,że może ale wydział teologii nadaje tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie historii kościoła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rtryt napisał:
to sprawa sprzed lat zatrudnili ich ponownie na innych stanowiskach. Bulwersujące jest co innego ,wysyłanie pocztą zwolnień.nikt nie rozmawia z pracownikiem,dlaczego nie zrobił w terminie tytułu,może wina nie leży tylko i wyłącznie po stronie pracownika.Trzeba mieć publikacje a uczelnia nie chce za nie zapłacić.I koło się zamyka.W tym roku też była afera z wysyłaniem tych zwolnień.Wysłali za późno.Przecież jest tylu rektorów,że mozna spotkać się z pracownikiem i mu podziekować.
Przepis ustawy prawo o szkolnictwie wyższym jest jasny i tu nie ma miejsca na ustalanie czy pracownik sam zawinił, czy są przyczyny obiektywne. " Art. 120. Okres zatrudnienia na stanowisku asystenta osoby nieposiadającej stopnia naukowego doktora oraz okres zatrudnienia na stanowisku adiunkta osoby nieposiadającej stopnia naukowego doktora habilitowanego, a także warunki skracania i przedłużania oraz zawieszania tych okresów określa statut, z tym że zatrudnienie na każdym z tych stanowisk osoby nieposiadającej stopnia naukowego doktora lub doktora habilitowanego nie może trwać dłużej niż osiem lat. " . Czy osiem lat to Twoim zdaniem mało czasu ? To jest przepis obowiązujący na każdej uczelni i zwolnienia z tego tytułu są na każdej uczelni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...z pewnoscia niewielu forumowiczow, tych po Kul-u, pamieta ks.prof. Jana Kaminskiego. W latach siedemdziesiatych ub. wieku mialem z nim zajecia, miedzy innymi z etyki..... Ogladajac reportarz nasunelo mi sie na mysl maloprawdopodobne przypuszczenie,ale jednak, ze po mojej starej Alma Mater wciaz krazy duch tego czlowieka! Trudno uwierzyc, aby Ko... mial jakies nieprzyjemnosci z drobnego, wg norm uczelnianych, incydentu z dr. Bober.. Bez wzgledu na Jej osiagniecia naukowe, podejscie do obowiazkow i stosunki ze studentami, ma ta osoba wielki problem: otoz jest kobieta......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Recenzja negatywna jest jedna. Dwie sa pozytywne, ale jedna z nich jest sporzadzona niezgodnie z przepisami bowiem nie ocenia monografii habilitacyjnej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wasz kolega z instytutu napisał:
Na INstytucie HIstorii jest banda leni, nierobów i oszustów, KOnefał sfałszował dane do profesury, Niebelski podał do profesury habiliatcję z jednym dodanym rozdaiałem, Matwiejczyk, Barńska, Łaszkiewicz po kilka artykuów do habilitacji Żółkówna, Piłat Trzcionkowski itp starsi wykąłdowcy - nie wyrobili się z habiliatacją. Panfil robił habilitację ponad 13 lat, podobny geniusz Gołębiowski - czy to wystarczy, by prześladować kobietę???
Człowieku, jak śmiesz oceniać tych ludzi i świetnych naukowców, skoro nawet nie potrafisz poprawnie napisać czegokolwiek w ojczystym języku??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
inny kolega z instytutu napisał:
Człowieku, jak śmiesz oceniać tych ludzi i świetnych naukowców, skoro nawet nie potrafisz poprawnie napisać czegokolwiek w ojczystym języku??
To są świetni naukowcy(nie wszyscy) w wymyślaniu i w zagmatwaniu prawdy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...